Tarihte bereketli hilal olarak tanımlanan mezopotamya bolgesinde bulunan Şanlıiurfa da 1999 yılından bu yana 4000 dekarlık Selim Uludağ Organik Tarım Çiftliği'nde bitkisel üretim yapmaktayız. Bu bölge Endüstriyel kirlenmenin henüz tehdit etmediği, ekolojik ve ekonomik olarak birçok bitkinin yetişmesine müsait ekolojiye sahiptir.

Bölgemizde yılın 300 günü güneşli gecmektedir, bitkisel üretimde aroma, renk, besleyici minareller bakımından, baharat bitkilerinde ise icindeki esansiyel yağ seviyesinin yüksekliği açısından ısı ve ışık etkili olmaktadır.

Çiftliğimiz , insanlik tarihi açısından dönüm noktası Kabul edilen 11.000 yıllık tarihi Göbeklitepe bölgesindedir. Dünya'nın bilinen ilk tarım yapılan bölgesi olduğu kabul edilen bu önemli kaynak üretimimize farkli bir misyon yüklemektedir.

Emek yoğun üretim modeli olan organik tarım aynı zamanda sosyal sorumluluk misyonu tasir. Organik üretimde, tabiatın ritmine aykırı hareket etmeden uyum içerisinde üretim yapılması esastır.

Üretimde, yabancı ot mücadelesinde, çapalama ve kurutma gibi işlerde her sezonda yaklasık 250 işçi çalışmaktadır. Bu işlerimizde çalıştırdığımız kişileri daha çok bölgedeki işsiz bayanlardan secmekteyiz.

Organik tarım esasları çerçevesinde çiftliğimizdeki üretim aşamasında kimyasal gübre, ilaç ve genetik (GMO) olarak değişime uğramış tohum kullanılmamaktadır.

Üretim, depolama, işleme ve paketleme asamalarımız tarladan itibaren uluslararası organik sertifika kuruluşu Ecocert tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Ürünlerimiz AB organik tarım yönetmeliği, JAS-japon organik standartları ve NOP-Amerikan organik ürünler standartlarına uygunluk belgesine sahiptir.

Çiftliğimiz